Lütfen bekleyin..
>


AHMET HAKAN’DAN HÜRŞİT KÜLTER’E HAKARET

08 Ekim 2016, 11:02

Hürşit Külter'in yaşıyor olmasının kimi çevrelerde yarattığı hayal kırıklığı Ahmet Hakan'a da sıçradı. Ahmet Hakan'ın bugünkü yazısının başlığı :"Rezil Adamsın Hurşit Külter!"

DEMOKRATİK Bölgeler Partisi'nin Şırnak İl Yöneticisi Hurşit Külter günlerdir kayıptı.

*

Ailesi arıyor, bulamıyordu. Arkadaşları arıyor, bulamıyordu. Partisi arıyor, bulamıyordu. Selahattin Demirtaş arıyor, bulamıyordu. Topyekûn Kürt Siyasi Hareketi arıyor, bulamıyordu.

*
Gözaltına alındığı iddia edilen Hurşit Külter için akla gelen tek ihtimal şuydu:Kesin gözaltında kayıplar, faili meçhuller silsilesinin son halkası olmuştur.

*
İşte böyle bir ortamda...Dün itibariyle Hurşit Külter ortaya çıkıverdi! Sağmış. Salimmiş. Sağlığı yerindeymiş. Kerkük’teymiş.

*
Kendi anlatımına göre olaylar şöyle cereyan etmiş:

Özel harekâtçılar kendisini gözaltına almışlar, gözaltında öldürmeye ahdetmişler. Fakat nasıl olduysa olmuş özel harekât polislerinin elinden kaçmayı başarmış.

Sonra saklanmış, sonra kaçmış, sonra birilerinin evlerinde gizlenmiş falan... Fakat şu iletişim çağında “ben hayattayım, gözaltından kaçtım” bilgisini bir Allah’ın kuluna ulaştıramamış.

En sonunda Kerkük’e adımını atabilmiş de yaşadığını cümle âleme duyurabilmiş.

Hurşit Külter’in anlattığı masal bu.Tabii yersen.

*
Size bir şey söyleyeyim mi?Bu Hurşit Külter denilen adam yüzünden bundan sonra hiç kimse gözaltında kayıplar için ‘nerede’ sorusunu soramaz.Çünkü bu adam...Kendisiyle ilgili kampanya düzenleyenleri, ben dahil “Hurşit Külter nerede” diye soru soranları, “Devlet öldürdü dağ gibi Hurşit’i” diye lügat paralayanları resmen salak konumuna düşürmüştür.“Rezil” demem o yüzden.

*
Faili meçhuller ve gözaltında kayıplar konusunda hiç de parlak olmayan devlet siciline muhteşem bir cila çekmesi konusuna ise girmek bile istemiyorum. 

 

  • Bu haberi paylaşın:
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler
Gazeteci Ahmet Hakan, köşesinden İMC TV’nin kapatılmasına tepki gösteren is..
Kılıçdaroğlu: İMC TV Türkiye’yi aydınlatan önemli kanallarımızdan biri; kap..
Avrupa’da yayın yapan Med Nuçe TV’nin kapatılması için Türkiye’nin girişimi..
İMC TV'den sonra geri kalan diğer Kürt Televizyonları da kapatıldı...
TÜRKSAT üzerinden yayın yapan Özgür Gün TV'nin yayını kesildi. Özgür Gü..
PKK'nin üst düzey yöneticilerinden Bahoz Erdal'ın yaşayıp yaşamadığ..
RSS
© 2017 - Duruş 24 Güncel Haber
haberler kameralı su kaçak tespiti
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=